Menu
Sepetiniz

İade Şartları

Sema Peyman'dan alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartlarımızı okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

 

semapeyman.com’dan satın aldığınız ürün/ürünleri iade etmek istediğinizde üye panelinizden "ürün iade formu'na" tıklamanız ve teslimat tarihinden 3 gün içerisinde iade talebi oluşturup daha sonra 08503076452 'den bize bilgi verdikten ve nasıl iade edileceğini netleştirdikten sonra iade edebilirsiniz.

 

Web sitesi üzerinden İade formu doldurulmamış veya bize bilgi verilmeden iade edilen ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

Özel ölçü verilen siparişlerde iade yoktur.

 

Defolu veya Hatalı ürünlerin kargo bedeli tarafımızca karşılanmaktadır.

 

Keyfi İade veya Değişimde Gidiş-Dönüş Kargo Bedeli alıcı tarafından ödenir.

 

İade sadece Yurtiçi kargo ile olmaktadır.

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası ürün fiyatı(kdv dahil) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

2. ÜRÜN İADE KURALI

Ürün ve ürüne ait ambalajında darbe, kırılma, tahrip, bozulma, yırtılma, kullanılma, orijinal kutu üzerinde kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı veya başka bir bandla bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmez. Satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

3. İADE SÜRESİ

 

İade olarak tarafımıza gelen ürün öncelikle İade Bölümümüz tarafından incelenir, ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmasına test edilmesi için gönderilir. Ürün iade alınmaya uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5-7 iş günü arasında değişmektedir. Gönderdiğiniz bilgiler Müşteri hizmetleri bölümü tarafından incelenecek ve konu hakkında size ayrıntılı bilgi verilecektir. İade işleminiz onaylandığında size mail veya sms ile bilgisi verilecektir.

 

 

 

İade edilen ürün/ürünlerin tutarlarının iadesi kredi kartı ile yapılan alışverişlerde İadeniz bize ulaştıktan sonra 3 iş günü, havale yapılan alışverişlerde en geç 5 iş günü içinde banka hesabınıza transferi yapılmaktadır.

 

2. KREDİ KARTI PARA İADESİ

 

İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içersinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içerisinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 72 saat içersinde gerçekleştirmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır. İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.

 

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem;

 

 

ÖRNEĞİN:  30/04/20xx tarihinde 90 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz. ( 15 TL X 6 Taksit )

 

Ardından 02/05/2016 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 90 TL

 

 

 

Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2-7 gün içerisinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 90 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alışveriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır. Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması; İşlem Tarihi Dönem İçi işlemler Kalan Borç/Taksit Tutar (TL)

 


02/06/20xx Firma Ünvanı  15 X 6 – 1. Taksit 90,00  02/06/20xx Firma Ünvanı 15 X 6 – 1.Taksit 90,00

 

Şeklinde giriş – çıkışlar halinde 6 ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız, örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.